Опис досвіду

    Використання ІКТ дозволяє зробити більш успішною діяльність щодо підвищення педагогічної та психологічної культури батьків. Адже на сучасному рівні розвитку суспільства традиційні форми роботи з батьками мають об'єктивні труднощі:
·    нестача часу у батьків для відвідування батьківських зборів, індивідуальних консультацій;
·  відсутність можливостей у вчителя для своєчасного надання необхідної інформації батькам.
       Батьки сучасних першокласників перш за все поінформовані, але разом з тим та дуже зайняті. Саме це і є основною проблемою взаємодії школи з сім'єю. Тому засоби інформаційно-комунікативних технологій допомагають педагогу урізноманітнити форми підтримки освітнього процесу, підвищити якість роботи з батьками вихованців, а також популяризувати діяльність вчителя і школи вцілому. Співпраця з батьками буде ефективною лише за умови систематичної та цілеспрямованої діяльності. Тому розпочинати її слід зї знайомства з майбутніми першокласниками. Додаток 1  
        Основними формами взаємодії з батьками залишаються колективні форми: батьківські збори, тренінги, практичні заняття. Використання засобів ІКТ не тільки розширюють виховні можливості цих форм діяльності, а й дають змогу залучити якомога більше батьків до участі в педагогічному процесі. Додаток 2         Матеріал, призначений для батьків, сприймається краще, якщо використовуються візуальні засоби. Вони дозволяють:
1. Утримувати вагу.
2. Підвищують професійну компетентність педагога.
3.Зводять до мінімуму непорозуміння.
Тому автор найчастіше використовує:
1. Пограму Рower Point (мультимедійні презентації, створення колажів).
2. Пограму Move Maker (фільми,  фото звіти із життя класу).
3. Медіатеку (демонстраційний матеріал для уроків, виховних заходів).
4. On-line взаємодію (персональний блог, сайт школи, електронна пошта, соціальні мережі).
       Тож які переваги мають використані програмні засоби? Презентації дають можливість представити не тільки теоретичні матеріали, діаграми, графіки, але й продемонструвати слайд-шоу про проведені заходи в класі. Сучасні можливості використання даної програми дозволяють включити кадри з фільмів, які налаштували б батьків на сприйняття матеріалу, дали б для них додаткову наочну інформацію по темі зборів, консультації, тренінгу тощо. Додаток 3 Знання, отримані таким чином, батьками краще сприймаються. Також для позитивного настрою батьків, за допомогою програми Power Point можна скласти цікаві колажі за участю дітей.
     За допомогою програми Move Maker можна створювати відеофільми та фотофільми на будь-яку, цікаву для батьків, тему. Це може набагато підвищити активність батьків, адже їм буде приємно бачити, чим займаються діти в школі.
    Одним з ефективних шляхів вирішення педагогічних питань  стало спілкування з батьками в Інтернеті. Майже в кожного є електронна пошта. Незважаючи на свою зайнятість, перевірити її завжди знайдеться час. Учитель має можливість розсилати всім одночасно або конкретним людям певну інформацію як загального, так і особистого характеру. За допомогою електронної пошти батьки можуть отримати оперативну інформацію щодо:
• корисних посилань з організації навчання та виховання дітей;
• методів збереження здоров'я дітей, їх безпеки;
• правил поведінки дитини в сім'ї і в суспільстві;
• розкладу занять;
•  фотографії дітей з різних заходів.
       З метою організації дистанційного навчання на час карантину або хвороби учнів автором був створений персональний блог.  Він відкрив і нові можливості щодо взаємодії з батьками.  Там вони можуть довідатися про:
· інформаційні матеріали (адреса навчального закладу, контакти, структура навчального року, розклад уроків, зміст анкетування батьків);
 ·       рекомендації щодо підготовки молодших школярів до навчання;
 ·       фоторепортажі про життя класу і школи;
·     вітальні сторінки іменинникам;
· сценарії виховних заходів (тексти і музика розучуваних пісень, віршів);
·     новини класу.
Персональний блог допомагає вчителю аналітично підходити до своєї діяльності, узагальнювати та систематизувати методичні розробки, глибше усвідомлювати значущість своєї роботи. Функціонування блогу вчителя допомагає здійснювати систематичну співпрацю з батьками щодо всебічного гармонійного розвитку молодших школярів.
        Результативність досвіду проявляється в таких аспектах:
· оптимістичному погляді батьків на вирішення проблем навчання та виховання дітей;
·      формуванні педагогічної рефлексії батьків;
· прояві батьківської солідарності, згуртованості, активності в навчально-виховному процесі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий